محل تبلیغات شما

نتایج جستجو برای عبارت :

شباهت گنبد سلطانیه مسجد جامع ورامین ارگ علیشاه تبریز

سوال : به تصویر گنبد سلطانيه  مسجد جامع ورامين و ارگ عليشاه تبريز دقت کنید. شباهت های آنها چیست؟
پاسخ :
این بنا دارای گنبد و ایوان بادگیر برای خنک شدن هوا در فصل های گرم هستند.
 سایت علمی و پژوهشی آسمان , اقدام پژوهی , گزارش تخصصی
جواب فعالیت های درس 16 مطالعات هشتم
آموزش درس 16 مطالعات هشتم از کدام فنون معماری و هنرها به منظور ساختن و زیباسازی آنها استفاده شده است به تصویر گنبد سلطانيه  مسجد جامع ورامين و ارگ عليشاه تبريز دقت کنید. شباهت های آنها چیست به طور گروهی درباره یکی از آثار هنری، معماری، ادبی و که در این فصل به آن اشاره شد تحقیق با موضوع از کدام فنون معماری و هنرها به منظور ساختن و زیباسازی آنها استفاده شده است تحقیق با موضوع چرا کشور ایران با وجود این همه
گنبد سلطانيه ،بزرگترین گنبد خشتی جهان؛ و سومین گنبد بزرگ جهان بعد از گنبد كلیسای سانتاماریا فلورانس(كه در ساخت آن از گنبد سلطانيه تقلید شد)و گنبد مسجد ایاصوف.فرشته دانلود بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
لینک دانلود وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور مذهبی-گنبد-15 طرح- کورل
You can only subscribe to this website وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور مذهبی-گنبد-15 طرح- کورل.
دانلود وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور مذهبی-گنبد-15 طرح- کورل با فرمت jar برای گوشی.
You can download the file وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور مذهبی-گنبد-15 طرح- کورل securely and easily from this site.
دانلود اختصاصی وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور مذهبی-گنبد-15 طرح- کورل از سایت ما با لی
خلاصه فایل وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور مذهبی-گنبد-15 طرح- کورل
Only on this site there are articles about وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور مذهبی-گنبد-15 طرح- کورل.
با راه اندازی این وبسایت شما خواهید توانست به مقاله وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور مذهبی-گنبد-15 طرح- کورل دسترسی پیدا کنید.
Variety of content about وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور مذهبی-گنبد-15 طرح- کورل can only be viewed on our website.
The sale of the file وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور
شهر سلطانيه از نظر جغرافیای تاریخی مقاله با عنوان شهر سلطانيه از نظر جغرافیای تاریخی در فرمت ورد در 34 صفحه و شامل مطالب زیر می باشد: شهر سلطانيه از نظر جغرافیای تاریخی سلطانيه در دوره ایلخانان مغول سلطانيه در دوره تیموریان سلطانيه در دوره صفوی سلطانيه در دوره قاجار گنبد عظیم سلطانيه علت ایجادگنبد سلطانيه گنبد سلطانيه از دید سیاحان پلكانها ایوانها نورگیرها تزئینات داخل بنا كتیبه ها مقرنس ها نمای خارجی گنبد مناره ه
مرجع دانلود وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور مذهبی-گنبد-15 طرح- کورل
Get paid وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور مذهبی-گنبد-15 طرح- کورل online at a charge.
Buy وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور مذهبی-گنبد-15 طرح- کورل from us cheaper.
پرسش و پاسخ زیادی در رابطه با وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور مذهبی-گنبد-15 طرح- کورل وجود دارد که با خواندن آن ها به نتیجه خواهید رسید.
گوناگونی مطالب و مقالات در زمینه وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکت
دریافت وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور مذهبی-گنبد-15 طرح- کورل
Do you have any familiarity with writing about وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور مذهبی-گنبد-15 طرح- کورل?
download وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور مذهبی-گنبد-15 طرح- کورل for my moblie.
آیا وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور مذهبی-گنبد-15 طرح- کورل را رایگان می خواهید؟
جدید ترین نسخه فایل وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور مذهبی-گنبد-15 طرح- کورل را از سایت ما بخواهید.
Download corrected and a
پی دی اف وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور مذهبی-گنبد-15 طرح- کورل
فایل های هم موضوع گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی.
نحوه دانلود وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور مذهبی-گنبد-15 طرح- کورل با لینک مستقیم و رایگان.
شما می توانید فایل وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور مذهبی-گنبد-15 طرح- کورل را به صورت امن و به آسانی از این سایت دریافت نمایید.
آیا با دریافت فایل وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور مذهبی-گنبد-15 طرح- کورل از این سا
ارزان ترین قیمت وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور مذهبی-گنبد-15 طرح- کورل
This site is equipped with all articles around وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور مذهبی-گنبد-15 طرح- کورل.
شما می توانید با استفاده از بت های جستجوگر موجود در کانال ما به راحتی وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور مذهبی-گنبد-15 طرح- کورل را تهیه نمایید.
نحوه استفاده از وکتور مسجد-لگوی مسجد-وکتور اسلامی-وکتور مذهبی-گنبد-15 طرح- کورل چگونه است؟
کارآمدترین روش برای جمع آوری مطالبت
یکی از بناهای ارزشمند و تاریخی تبريز مسجد صاحب‌الامر یا مسجد شاه طهماسب است. بنایی که به دستور شاه طهماسب یکم بنا شد و در آغاز متعلق به وی بود. شکل گنبد و مناره‌های مسجد با سایر مساجد آن دوره متفاوت است. از زمان شاه طهاسب یکم، تنها دو طاق مرمرین در این مسجد باقی مانده که جنبه تاریخی دارد. در کنار یکی از طاق‌ها سنگ نوشته‌ای مرمرین و در بالای طاق دیگر سوره الجن نوشته شده است. مسجد صاحب‌لامر بعدها با حمله سپاهیان عثمانی به ایران به طور کامل ویر
پاورپوینت بررسی معماری مسجد جامع ساوه
پاورپوینت بررسی معماری مسجد جامع ساوه پاورپوینت بررسی معماری مسجد جامع ساوه در 18 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت ppt مشخصات فایل تعداد صفحات 18 حجم 4 کیلوبایت فرمت فایل اصلی pptx دسته بندی معماری و شهرسازی توضیحات کامل پاورپوینت بررسی معماری مسجد جامع ساوه در 18 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با ….
پاورپوینت بررسی مسجد جامع ساوه – معماری اسلامی
پاورپوینت بررسی مسجد جامع ساوه – معماری اسلامی پاورپ
با کلیک بر روی پرداخت آنلاین، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک دانلود فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.


دانلود پاورپوینت شیوه آذری
دسته :
معماری
فرمت/ppt تعداد اسلاید32
قیمت : 2500 تومان
 
  


::
توضیحات بیشتر در مورد دانلود پاورپوینت شیوه آذری :
دانلود پاورپوینت شیوه آذری
فهرست مطالب
سبک آذری نظریه بیرنیا در مورد سبک آذری وجه تسمیه آنالیز سازه ای گنبد هرمی شک
دانلود پاورپوینت معرفی گنبد سلطانيه مکان : در80 ک ی لومتر ی زنجان تار ی خ ساخت : 704- 713 ه – ق معمار: س ی د عل ی شاه بان ی : سلطان محمد خدابنده ( الجایتو ) ارتفاع گنبد: ٤٨ متر - قطر گنبد: ٢٥ متر بنای تاریخی گنبد سلطانيه در نزدیکی زنجان واقع شده ، دشتی که گنبد در آن قرار دارد حدود ۲۰۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد تعدادی از محققین اسم قدیمی سلطانيه را ( شرویاز ) دانسته اند ، شرویاز كه امروزه ( ویار ) و ( ویر ) نامیده م ی شود.نام دیگر
تحقیق بررسی تزئینات ونقوش مسجد جامع یزد دانلود فایل بررسی تزئینات ونقوش مسجد جامع یزد 12 صفحه با فرمت WORD پیشگفتار مطالب این مجموعه با عنوان بررسی تزئینات ونقوش مسجد جامع یزد جمع گرد.
The post تحقیق بررسی تزئینات ونقوش مسجد جامع یزد appeared first on خرید ملودی.دانلود برای شما
مسجد جامع اشکنان یکی از مساجد تاریخی میراث دوره قاجار درشهرستان لامرد فارس قراردارد. مسجد از بناهاى دوران قاجاریه وازلحاظ فرم معماری داراى پلان مستطیل شکل است و ورودى آن در ضلعشمالى شبستان مسجد واقع شده است. شبستان اصلى از سه ردیف ستون چهارتایى و۱۰نیم ستون در بدنه اصلى تشکیل شده است. یک رواق نیز در قسمت ورودى مسجد وجوددارد. هم چنین این مسجد داراى یک شبستان زیرزمینى جهت استفاده در تابستان می باشد. ستون‏هاى مسجد، رواق چهارگوش دارند و ستون‏
پاورپوینت مسجد جامع ارومیهفایل پاورپوینت تحلیل و مرمت مسجد جامع ارومیه،در حجم 37 اسلاید،همراه با یک هدیه ویژه. مسجد جامع یکی از آثار کهن و قدیمی شهر تاریخی ارومیه است و در خیابان اقبال قرار دارد. این مسجد از بناهای نیمه دوم سده هفتم هجری قمری می باشد. این مسجد در میان بازار قدیمی شهر واقع شده و یکی از ارکان اصلی بافت قدیمیوبلاگ فــرافایل؛ مرجع خرید و فروش فایلهای قابل دانلود
پاورپوینت بررسی کارخانه تخته خرده چوب شمال (نئوپان گنبد)
پاورپوینت بررسی کارخانه تخته خرده چوب شمال (نئوپان گنبد) پاورپوینت بررسی کارخانه تخته خرده چوب شمال (نئوپان گنبد) در 20 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت ppt مشخصات فایل تعداد صفحات 20 حجم 0 کیلوبایت فرمت فایل اصلی pptx دسته بندی معماری و شهرسازی توضیحات کامل پاورپوینت بررسی کارخانه تخته خرده چوب شمال  (نئوپان.
طرح توجیهی و کارآفرینی تولید تابلو فرش تمام ابریشم با ظرفیت 60 تخته در سال
مدرسه کمالیه و بقعه شاه کمال در غرب مسجد جامع کبیر یزد قرار گرفته است . این بنا سابق بر این مدرسه بزرگی بوده است که گنبد و بقعه کنونی در میانه آن قرار داشته است و شامل مدرسه و آب انبار نیز می شده است.این مجموعه تاریخی در سال 720 توسط خواجه کمال الدین ابوالمعالی بن خواجه برهان الدین ساخته شد که پدرش برهان الدین لطف الله سمت وزارت مبارزالدین محمد مظفری را داشت. مدرسه کمالیه و بقعه شاه کمال در غرب مسجد جامع کبیر یزد قرار گرفته است .
 مسجد جامع ساری با قدمتی تاریخی – مذهبی در مرکز این شهرستان به عنوان کهن‌ترین مسجد دیار علویان در سرزمین طبرستان معرفی شده است.
مسجد جامع ساری که قدیمی ترین مسجد استان مازندران است، به دلیل قدمت خود یکی از جاذبه‌های تاریخی – مذهبی این شهرستان محسوب می‌شود.
علاوه بر اهالی شهرستان ساری و مناطق اطراف، گردشگران نیز از مسجد جامع تاریخی ساری بازدید دارند؛ مسجدی که در قسمت غربی خیابان انقلاب و در محدوه مرکزی شهر، روبروی خیابان
پاورپوینت بررسی مسجد مدرسه آقا بزرگ کاشان
پاورپوینت بررسی مسجد مدرسه آقا بزرگ کاشان پاورپوینت بررسی مسجد مدرسه آقا بزرگ کاشان در 26 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با توضیحات کامل با فرمت pptx مشخصات فایل تعداد صفحات 26 حجم 6 کیلوبایت فرمت فایل اصلی pptx دسته بندی معماری و شهرسازی توضیحات کامل پاورپوینت بررسی مسجد مدرسه آقا بزرگ کاشان در 26 … ادامه.
پاورپوینت بررسی مسجد آقا بزرگ کاشان – معماری اسلامی
پاورپوینت بررسی مسجد آقا بزرگ کاشان – م
با پیج دختران رضوی ارتباط عجیبی دارم . با استوری هایی که از حرم میذارن حال عجیبی پیدا میکنم . و محاله با دلنوشته هایی که با احساس ترین شکل ممکن ضمیمه ی استوری ها میکنن ، دلم بارونی نشه و پر نکشه برای حرم . الان دیدم با تصویر گنبد مسجد گوهرشاد نوشتن : " به صحن جامع تا رسیدم اشک هایم ریخت ، باران تابستانی چشمم چه زیبا بود " صحن جامع کافی بود تا برای بار هزارم ذهنم پر بکشه بره به مهرماه ۹۸ . لحظه اذان مغرب .
تحقیق درباره مسجد جامع شوشتردانلود تحقیق درباره مسجد جامع شوشتر، در قالب فایل word و در حجم 16 صفحه. شاید شنیدن نام «مسجد جامع» برای هر فرد تداعی کننده حس قدمت و ویرانی باشد، شاید زمانی را به یاد آوریم که بر مناره این مساجد می ایستادند و برای شهر اذان می گفتند اما اکنون این مکان های .وبلاگ فــرافایل؛ مرجع خرید و فروش فایلهای قابل دانلود
دانلود پاورپوینت مسجد جامع تهران مسجد جامع تهران یا مسجد عتیق تا قبل از انقلاب اسلامی (سال 1357 خورشیدی)، تنها مسجد جامع تهران بوده است اما پس این تاریخ مساجد متعددی در نقاط شهر تهران احداث شدند که از جمله آن‌ها می‌توان به مسجد جامع جمهوری، مسجد جامع افسریه، مسجد جامع نارمک، مسجد جامع پونک، مسجد جامع ضرابخانه، مسجد جامع چیذر، مسجد جامع ضرابخانه و …، اشاره نمود اما این مسجد به دلیل قرار گیری در بافت اصلی شهر تهران، همچنان از اهمیت
اقامتگاه بوم گردی ضیا کرمان با قدمت بیش از 100 سال، در سال 1396 با هدف خدمت رسانی به گردشگران به بهره برداری رسید. این اقامتگاه دارای 5 باب اتاق می باشد، که اتاق ها دور تا دور محوطه قرار گرفته اند. گردشگران می توانند ضمن آشنایی با زندگی بومیان استان کرمان، دسترسی آسانی به آتشکده زرتشتیان، گنبد مشتاقیه و مسجد جامع داشته باشند. از دیگر جاذبه های گردشگری کرمان می توان به مسجد ملک، مجموعه گنجعلی خان، بازار مسگرها و گنبد جبلیه اشاره کرد، که می توان ب
دانلود پلان و نقشه مسجد جامع شبستر بنای مشهور به مسجد جامع نو در پشت گنبد خانه و ایوان مجموعه قرار دارد. راه دسترسی به فضاهای معماری آن از صحن كوچك سراچه است و در جلو بنا صحن وسیعی است كه در حال حاضر آجر فرش است در طرفین ورودی مسجد جامع قاب های آجری زیبائی ایجاد شده و به جز همین قابهای تزئینی در نمای بیرونی آن عناصر تزئینی دیگری دیده نمی شود . پوشش ایوان ورودی نیز آراسته به رسمی بندی است. فضای داخلی مقصوره مشتمل بر شاه نشین هایی است كه
پاورپوینت بررسی و شناخت گنبد سلطانيه زنجان پاورپوینت بررسی و شناخت گنبد سلطانيه زنجان 69 اسلاید شهر سلطانيه در 30 كیلومتری جنوب شرقی شهر زنجان و در 54 كیلومتری ابهر قرار دارد . این محل طبق كتیبه هائی كه از پادشاهان آشور بدست آمده ، در قرن هشتم قبل از میلاد محل سكونت طایفه جنگاور ( ساكاراتیها ) بوده و در عهد فرمانروایان ماد به اسم (( اریباد )) خوانده می شده است و پارتها آنرا بنام نخستین پادشاه خود " ارساس " نامیدند. از تاریخ سلطانيه
مطالعه، شناخت، آسیب شناسی و طرح مرمت مسجد جامع گرگان به همراه نقشه های کامل بنا مطالعه، شناخت، آسیب شناسی و طرح مرمت مسجد جامع گرگان در قالب pdf (قابل کپی به word) در 245 صفحه به همراه نقشه های کامل بنا و معرفی بافت تاریخی گرگان مسجد جامع گرگان ( استر اباد قدیم ) […]
نوشته مطالعه، شناخت، آسیب شناسی و طرح مرمت مسجد جامع گرگان به همراه نقشه های کامل بنا اولین بار در معرفی کالا های کمیاب. پدیدار شد.اینجا همه چی هست
پاورپوینت بررسی گنبد سلطانيه - همراه با هدیه ویژه فرمت فایل اصلی : پاورپوینت ( ppt ) حجم درحالت فشرده : 43.1 مگابایت تعداد صفحات فایل : 20 اسلاید هدیه محصول : فایل ویدیو کلیپ کوتاه معرفی گنبد سلطانيه - 6:3 5 دقیقه هردوفایل (فایل اصلی و هدیه) در یک فایل زیپ (zip-winrar) قرار گرفته است. . پاورپوینت بررسی گنبد سلطانيه در 20 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx - همراه با هدیه ویژه . بخشی از متن موجود در داخل فایل : سلطانيه با ارتفاعی نزدیك
توضیحات پاورپوینت بررسی مسجد آقا بزرگ کاشان – معماری اسلامی بصورت کامل
پاورپوینت بررسی مسجد جامع اردستان – معماری اسلامی
پاورپوینت بررسی مسجد جامع اردستان – معماری اسلامی پاورپوینت بررسی مسجد جامع اردستان معماری اسلامی در 29 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx مشخصات فایل تعداد صفحات 29 حجم 0 کیلوبایت فرمت فایل اصلی pptx دسته بندی معماری و شهرسازی توضیحات کامل پاورپوینت بررسی مسجد جامع اردستان – معماری اسلامی در 29 اسلاید.
پاو
دانلود پاورپوینت مرمت مسجد جامع ارومیه در این بخش پاورپوینت پروژه مرمت مسجد جامع ارومیه در 33 اسلاید برای دانلود قرار داده شده است. در ذیل فهرست مطالب و همچنین پیشنمایشی از آن آورده شده است. فهرست مطالب: شهرستان ارومیه مسجد جامع ارومیه نقشه موقعیت جغرافیایی عکس قدیم و بعد از مرمت اجرای ستون ها و طاقها گج بری طاق درب ورودی سحن مسجد محراب شبستان گنبد دار کتیبه ها نور گیرهای مسجد تطبیق پلان و مصالح به کار رفته در گذشته و بعد از مر
توضیحی درباره پلان اتوکد مسجد صاحب الامر تبريز
دانلود کاملا رایگان و قانونی پلان اتوکد مسجد صاحب الامر تبريز.
Download top theses in the field of پلان اتوکد مسجد صاحب الامر تبريز now on this site.
فروش اینترنتی مقالات طلایی با موضوع پلان اتوکد مسجد صاحب الامر تبريز
آیا پیشنهاد ما را درخصوص پلان اتوکد مسجد صاحب الامر تبريز قبول دارید؟
درباره فایل پلان اتوکد مسجد صاحب الامر تبريز میخواهید اطلاعات بدست آورید.
موضوع فنی و مهندسی
By entering the site, you can get enough information abou
دانلود پروژه تجزیه و تحلیل گنبد سلطانيه (مجموعه گنبد سلطانيه) دانلود پروژه پاورپوینت تجزیه و تحلیل گنبد سلطانيه (مجموعه گنبد سلطانيه) در 84 اسلاید به همراه 11 آلبوم پاورپوینت از عکسهای بی نظیر جدید و قدیمی گنید سلطانيه (با تفکیک مباحث) فهرست : موقعت جغرافیایی تاریخچه سلطانيهمعرفی اراضی تاریخی تربت خانه وجه تسمیه تربت خانه ویژگی های معماری در بنای تربت خانه پوشش سقف تربت خانه تزئینات وابسته معماری در بنای تاریخی تربت خانه س
پاورپوینت بررسی جامع UPVC
پاورپوینت بررسی جامع UPVC پاورپوینت بررسی جامع UPVC در 17 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت doc مشخصات فایل تعداد صفحات 17 حجم 0 کیلوبایت فرمت فایل اصلی pptx دسته بندی مهندسی عمران توضیحات کامل پاورپوینت بررسی جامع UPVC در 17 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت doc UPVC چیست؟مواد اصلی UPVC را ….
پاورپوینت بررسی مسجد جامع یزد
پاورپوینت بررسی مسجد جامع یزد پاورپوینت بررسی مسجد جامع یزد در 74 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx مشخص
مرحله 1/4 پایانی دور حذفی لیگ برتر والیبال ایران - بازی برگشت
شهرداری ورامين در بازی رفت با نتیجه 3-0 پیروزشد.
تیم میزبان: شهرداری گنبد تا قبل از دور حذفی با.ماکان دانلود بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
معرفی و تحلیل مسجد جامع شهر اصفهان در فایلی که آماده شده به معرفی و تحلیل بخش های مختلف مسجد جامع اصفهان که در بافت تاریخی و با توجه به شکل گیری بافت شهر دچار تغییرات مختلف شده می پردازیم مطالبی که در این فایل پاور پوینت در باره مسجد به آن اشاره می شود عبارتند از : مقدمه ای در مورد مسجد – تاریخچه مسجد – موقعیت قرار گیری مسجد - دوره های مختلف توسعه مسجد که شامل ده دوره می باشد که همراه شکل مشخص شده است - ارزش های معماری مسجد جامع - ارزش
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
اینجا همه چی هست خانه سونی تجهیزات آشپزخانه صنعتی یخساز حبه ای هدیه سرا سوله سازی ساخت سوله سوله ارزان سوله سبک قفس بلدرچین دستگاه های حضور و غیاب آرمان سیمرغ پارسیان پرش الکتریکی مهاجرت به کشور های جهان